Опитувальний лист для підбору технічного обладнання


Опитувальний лист для підбору технічного обладнання від Дунайбудінвест: насоси, дробарки, грати, сепаратори нафти та жиру, фільтри для очищення повітря від каналізаційних газів.

 

Компанія «ДУНАЙБУДІНВЕСТ» (ТОВ «ДБІ») – підготувала для Вас цікаву статтю щодо вимог до підбору технічного обладнання для систем:


  • водопостачання (зовнішні та внутрішні мережі, насосні станції);
  • каналізація (зовнішні та внутрішні мережі, насосні станції);
  • дощова каналізація (зовнішні мережі, насосні станції);
  • теплопостачання (зовнішні та внутрішні мережі, насосні станції).

 

Метою будь-якої каналізаційної системи є збір стічних вод з житлових, промислових та сервісних установ та транспортування її до робіт з її обробки та безпечного видалення. Екологічні та економічні міркування диктують, що це має бути досягнуто без блокувань, які потребують складного ручного втручання та оптимального використання енергії.

 

Насосні станції є природним фокусом уваги в системах каналізації, оскільки вони є місцем багатьох завалів, а й енергія, споживана насосами, є основною потребою у поводженні зі стічними водами. Однак, хоча енергоефективність насосів для стічних вод піднялася на порядку денному останні два десятиліття, надійність завжди є головним завданням. Це пов'язано з тим, що насоси, які легко забиваються твердими частинками стічних вод, зрештою неефективні, незалежно від того, наскільки вони можуть бути енергозберігаючими, коли вони працюють плавно.

 

Однак насоси для стічних вод не працюють ізольовано. Для ефективного поводження зі стічними водами потрібно не тільки гарне насосне обладнання, але й волога свердловина та оточуюча каналізаційна система, яка була розроблена для того, щоб дати насосам найкращий шанс впоратися з тим, що характер потоку, що приходить на їхньому шляху. Відмінним рішенням подрібнення стічних вод є дробарки для подрібнення каналізаційних відходів.

 

Мета статті від компанії «ДБІ» - вивчити деякі з факторів, які найбільш важливі при проектуванні насосних станцій - і, зокрема, насосних відстійників, і пояснити, як найкращий дизайн може допомогти насосам ефективно працювати без засмічення та які повітряні каналізаційні фільтри необхідно встановлювати для видалення «смердючих» запахів.

 


Характеристики твердих тіл


 

Щоб зрозуміти, з якими проблемами наштовхуються насосні станції, необхідно враховувати різні типи твердих речовин, присутніх у неочищених стічних водах. До них відносяться не тільки фекальні та органічні речовини у вигляді грубих твердих речовин або шламу, але й інші предмети, що потрапили в каналізацію такими споживачами, як папір, ганчір'я та санітарні відходи.

 



Плаваючі тверді тіла (SG)


Через загальний характер каналізаційної мережі в Україні наші каналізаційні труби також містять інші типи твердих речовин, які увійшли до системи зі зливовими водами. Сюди входять: абразив, шлам, мул, пісок та гравій, які були вимиті або видуті з неочищених ділянок, дорожнього піску та піску з операцій з очищення або від стирання доріг, матеріалів від будівельних робіт та сміття, таких як банки, пляшки, пластмас та різні відходи.

 

Як правило, у промислово розвинених країнах стічні води містять від 100 мг/л до 500 мг/л санітарних твердих речовин та від 50 мг/л до 1000 мг/л твердих зливових вод. Хоча ці середні рівні можуть бути низькими, цифри можуть приховувати значні варіації. Крім того, важливо визнати, що за такого рівня загального вмісту твердих речовин у системі будь-яке порушення потоку може призвести до швидкого накопичення твердих речовин, які можуть швидко виходити з-під контролю.

 

Корисний, хоч і спрощений, спосіб мислення про тверді тіла полягає в тому, щоб помістити їх у категорії, засновані на їх питомій гравітації (SG) і, отже, їх плавучість:


  • Тверді захисні речовини (SG>1): включає більшість неорганічних матеріалів, таких як пісок, шлам, мул і деякі важкі органічні речовини.
  • Нейтрально-плавучі тверді тіла (SG=1): включає більшість органічних речовин і санітарних та інших відходів, таких як папір, пластик, ганчірки і нитки.
  • Плаваючі тверді тіла (SG)

 

Ці тверді речовини рухаються усередині каналізаційної системи по-різному. Тонкий, легкий матеріал має тенденцію рухатися у підвісці, в той час як більш важкий матеріал переміщається в режимі кочення, ковзання та перекидання як навантаження на систему. Точний спосіб переміщення залежить від трьох груп факторів:


  • властивостей матеріалу твердих речовин (наприклад, щільності, розміру частинок та форми, розподілу за розмірами та когезійними властивостями);
  • властивостей каналізації (наприклад, розмір, форма, нахил та поверхня шорсткість);
  • умови потоку (наприклад, швидкість, рівень турбулентності та глибина).

 

Найважчі тверді речовини, такі як пісок та гравій, є головною проблемою при проектуванні каналізаційних мереж, оскільки вони вимагають максимальної швидкості в стічних водах і максимальних зусиллях зсувів (поперечна сила на стінці каналізації), щоб змусити їх рухатися. При проектуванні каналізаційної системи широко використовується цифра полягає в тому, що швидкість стічних вод 0,75 м/с повинна досягатися не рідше одного разу на день, а 1,0 м/с повинна досягатися на повну потужність, хоча ці цифри дещо довільні, оскільки вони не регулюються для кількості осаду чи розміру труби. Корисними показниками для напруги зсуву є 1-2 Па для брудних каналізаційних колекторів або 3-4 Па для каналізаційних колекторів.
Інші легші матеріали, такі як ганчірки та санітарні відходи, рухаються з більшою готовністю, тому зазвичай це не проблема для проектувальників каналізаційних систем розібратися у складності роботи системи. Однак ганчірки мають тенденцію до агломерації і заплутуються, коли вони котяться на дно на великі відстані, утворюючи канати або кульки, які можуть стати серйозною небезпекою для насосів далі по лінії саме тому рекомендується встановлювати каналізаційні дробарки.

 


Рух опадів у приймальному резервуарі каналізаційної насосної станції


 


Рух опадів у відстійнику насоса відрізняється від руху в каналізаційному колекторі: потік у відстійнику менш регулярний, з погляду напрямку та потужності. Це пов'язано з тим, що більшість насосних станцій стічних вод у мережі налаштовані на роботу з перервами, коли починають насоси працювати, коли волога свердловина заповнена до певного рівня. У проміжку часу, коли насоси не працюють, відстійник діє як відстійник.


Тверді тіла з SG>1 осідають на дні і накопичуються у нерухомих ділянках відстійника. Якщо їх можна залишити без руху, вони можуть стати септичними та викликати проблеми із запахом, а також збільшити корозію та викид небезпечних газів, з цими проблемами Вам допоможуть повітряні фільтри Wager USA (спеціалісти компанії ДУНАЙБУДІНВЕСТ допоможуть підібрати Вам оптимальне рішення).
Вони можуть надходити тільки в насос, якщо вони під впливом всмоктування насоса, коли швидкість перевищує поріг руху. Застійні умови у відстійнику, що виникають в результаті переривчастої роботи, можуть призвести до агломерації або іншим чином розкладання твердих гранульованих речовин і шламу, що може негативно вплинути на транспортування осаду.


Нейтральні тверді тіла (SG = 1) легко переносяться потоком і, як правило, легко відкачуються. Тим не менш, довгі волокнисті матеріали можуть викликати проблеми з накачуванням або шляхом нависання лопаток робочого колеса або блокування входу насоса. Найбільш серйозне забруднення викликане «канатами», які можуть бути створені у довгих колекторах або, можливо, у відстійнику, грати чи дробарки допомагають боротися з такими проблемами.


Якщо вони спіймані крильчаткою, що обертається, найдовші об'єкти можуть захоплювати інші матеріали і заплутуватися з ними, щоб сформувати такі канати. Оскільки вони рідко проходять через насос, ці мотузки, як правило, ростуть і стають набагато довшими від окремих частин. Вони мають тенденцію висіти на вході насоса, коли насос працює, запобігаючи роботі насоса, і повертаються до дна відстійника, коли насос зупинився. Якийсь момент вони можуть повністю заблокувати насос.


Розміри насосної станції



Більшість насосних станцій у каналізаційних мережах мають кругову конструкцію та оснащені двома насосами. Традиційно відстійники були спроектовані таким чином, щоб забезпечити достатній простір навколо насосів, щоб забезпечити доступ для персоналу. Однак, чим більший відстійник, тим більша ймовірність того, що він стане відстійником для осаду та сміття. Накопичення осаду призводить до накопичення шкідливих газів і потребує періодичного видалення шламу, що збільшує експлуатаційні витрати. Оптимальний відстійник у цьому контексті має бути досить малим, щоб запобігти осадженню осаду ще досить великим, щоб уникнути перешкоди роботі насоса.

Виробник насосів PX FLOW (бренд PAPANTONATOS, Греція) розробив набір критеріїв проектування відстійника, що самоочищається, провівши лабораторні випробування руху опадів. У цих тестах встановлено, що:

Плоска нижня область відстійника повинна бути зведена до мінімуму та розташована безпосередньо під всмоктуванням насоса.

Всі інші поверхні повинні бути вертикальними або круто похилими – щонайменше на 45 градусів для гладких поверхонь (пластмаси або бетон з покриттям) або щонайменше на 60 градусів для бетону. Відстань від входу для всмоктування насоса має бути меншою за половину діаметра впускного отвору. Насоси повинні час від часу працювати на мінімально можливому рівні рідини у відстійнику, тобто до початкового прийому повітря або «хропіння»

Приплив має бути запобігання шляхом каскадування безпосередньо на насосах або поблизу входу насоса, фахівці компанії ДБІ стежать при запуску та обслуговуванні насосних агрегатів за цими вимогами. Прохання звернути увагу на те, що ні близькість самих стінок, ні зазор між двома насосами не впливає на продуктивність насоса та системи в цілому.


Конфігурація днища насосного резервуара



Діаметр відвалу та нижня конфігурація є характеристиками, які найбільше впливають на транспортування твердих речовин. Оскільки ефект всмоктування входу насоса швидко зменшується з відстанню, важливо, щоб тверді частинки направлялися до впускного отвору. Положення припливу до відстійника має вирішальне значення, і вільні простори повинні бути спроектовані таким чином, щоб утворювати канали для полегшення руху твердих тіл. Тим не менш, на холостому ході циклу накачування важкі тверді частинки осідають на дно. Щоб викачати їх, сила зсуву над дном, спричинена всмоктуванням насоса, повинна перевищувати певне критичне значення, що залежить від типу осаду. Чим ближче вхід насоса до дна, тим більше зусилля зсуву, що очищає осад.

 


Рівень рідини



Плаваючі тверді речовини, як і ті, що осаджують, можуть надходити тільки в насос, якщо вони знаходяться під впливом всмоктування насоса. Таким чином, зниження рівня рідини до положення входу насоса є важливим фактором. Насоси, що періодично працюють, до мінімального рівня води або початку хропіння допомагають підтримувати відстійник без плаваючих твердих частинок. Тут знову ж таки, порівняно велика площа поверхні в стандартному відстійнику є недоліком, так як плаваючі тверді частинки все ще можуть бути на деякій відстані від входу насоса.
Тим часом нейтральні плавучі тверді частинки легко рухаються з потоками течії у відстійнику. Вони зазвичай накопичуються в застійних зонах і можуть легко захоплюватися фіксованими об'єктами, такими як труби і кабелі. Ще раз, що менше обсяг відстійника, то ефективніший рух твердих тіл. Як і у випадку твердих частинок, що осаджуються і плавають, випробування показали, що більшість твердих речовин з нейтральною плавучістю надходять у насос, коли рівень води в відстійнику знаходиться на найнижчому рівні, якраз перед вимкненням насоса.
Модуль контролера можна використовувати для програмування насосів, які працюватимуть до мінімального рівня у відстійнику. Залежно від припливу твердих речовин і, отже, необхідності очищення відстійника, цей контролер може змусити насоси працювати до точки хропіння стільки разів, скільки потрібно.
Для полегшення відкачування осаджених твердих частинок може бути використаний клапан для промивання - частина обладнання, який перемішує воду в відстійнику на початку кожного робочого циклу насоса. Випробування співробітниками ДУНАЙБУДІНВЕСТ показали, що такі клапани значно покращують транспортування твердих речовин.

 


Висновок



Потреба транспортування стічних вод, включаючи всі тверді речовини, через каналізаційну систему на очисні споруди, може бути виконана тільки в тому випадку, якщо насосні станції ефективні при поводженні з твердими стічними водами як самі каналізаційні труби. Очевидно, що необхідні насоси та дробарки, які можуть обробляти тверді частинки, не забиваючись, але збирачі насосів також повинні бути сконструйовані таким чином, щоб підвищити перенесення твердих речовин.
Особливо важливими є наступні моменти:

Резервуари можуть бути спроектовані з набагато меншими площами підлоги та з меншими зазорами до дна та стінок відстійника, ніж звичайні конструкції. Це зменшить осадження та полегшить прийом твердих частинок насосом.
Насосні станції - до мінімального рівня води іноді допоможуть зберегти відстійник без твердих плаваючих частинок.

При використанні у Вашому арсеналі цього професійного технічного обладнання зроблять Ваш сон міцним та безтурботним, а компанія ДБІ візьме на обслуговування об'єкт експлуатації.