Каналізаційні насосні станції (КНС)


Каналізаційна насосна станція (КНС) — це пристрій, що використовується для перекачування стічних вод з місць, які розташовані нижче рівня самопливної міської каналізації. КНС підіймає стічні води до рівня, де вони можуть самостійно текти по трубах до очисних споруд.

Готова каналізаційна насосна станція в україні ціна (КНС)


Ми в ТОВ «ДУНАЙБУДІНВЕСТ» понад 10 років займаємось підбором, постачанням та сервісом обладнання для внутрішніх та зовнішніх мереж водо-, електро- та теплопостачання й водовідведення в Україні від перевірених виробників й з найкращим співвідношенням ціна/якість.


Як вибрати КНС, яку краще купити, і які нюанси варто враховувати — читайте далі.


Класифікація насосних станцій для каналізації


Існує чотири основних типи КНС, вибір яких залежить від виду та особливостей ділянки, обсягу стічних вод, які треба перекачувати, виду цих вод, місця встановлення каналізаційної насосної станції та бюджету:



  • Мокрий / сухий колодязь. Цей тип станції використовує два резервуари: мокрий і сухий. Стічні води збираються у мокрому резервуарі, де насос, розташований у сухому резервуарі, перекачує їх далі.
  • Занурений. Насос занурений безпосередньо в резервуар зі стічними водами. Деякі занурені насосні станції — це агрегати, що були зібрані на заводі, з двома насосами та двигунами, попередньо налаштованими на одну свердловину.
  • Всмоктувальний підіймач. Використовується для перекачування стічних вод із місць, що розташовані низько. Насос створює вакуум, який всмоктує стічні води в резервуар, а потім перекачує їх далі.
  • Гвинтовий насос. Використовує гвинтовий механізм для перекачування стічних вод.


Також всі каналізаційні насосні станції можна кваліфікувати за призначенням — побутові та промислові. КНС використовуються для парків, котеджів, будівель, шкіл, ресторанів, аеропортів, торговельних центрів, лікарень, сільськогосподарських підприємств тощо.


Функції та призначення автоматичної КНС


Каналізаційні насосні станції призначені для перекачування:

  • промислових стоків;
  • господарсько-побутових вод;
  • зливових стічних вод;
  • дренажних вод.

Наші автоматичні каналізаційні насосні станції складаються з:


  1. Приймального резервуару. В ньому збираються стічні води, які надходять із будинків та інших будівель.
  2. Насосів. Ми використовуємо потужні насоси високої якості, що гарантує їх довготривалу експлуатацію.
  3. Напірного трубопроводу. Трубопровід попередньо зібраний — зварений у нас на виробництві для легкого та швидкого монтажу, включає зворотний та запорний клапани
  4. Панелі керування. В стандартній комплектації — панель керування з вбудованою каналізацією, контакт без напруги та поплавкові перемикачі.
  5. Повітряного фільтра для очищення повітря від каналізаційних та промислових газів.
  6. Кришки люка високої якості. Клас навантаження люку D400, B125, A15, подвійне ущільнення.
  7. Додаткового обладнання, наприклад решітки для збору каналізаційного сміття.

Коли вам потрібна каналізаційна насосна станція:


  • коли вартість земляних робіт, які дозволяють стічним водам текти самостійно, більша за вартість КНС;
  • коли каналізаційна лінія проходить крізь земляний пагорб;
  • якщо підвальні поверхи розташовані занадто низько, щоб пропускати стічні води самотіком;
  • якщо гравітаційна система не була побудована.


Пластикова чи бетонна насосна станція?


Вибір КНС залежить від багатьох факторів, а саме:


  • діаметру та об’єму — пластикові КНС менше, ніж бетонні, зазвичай використовуються для невеликих житлових або комерційних будівель;
  • вартості — пластикові дешевше завдяки простоті виробництва та монтажу;
  • міцності та довговічності — пластикові КНС стійкі до корозії та хімічних речовин, але можуть бути більш схильні до пошкоджень від механічних впливів, бетонні КМС дуже міцні та довговічні, але можуть бути схильні до корозії;
  • гнучкості монтажу — бетонні КМС зазвичай виготовляються на місці, що може ускладнити монтаж, пластикові — легкі та модульні, зручні в транспортуванні;
  • експлуатаційних витрати — бетонні КМС можуть потребувати періодичного ремонту та фарбування тріщин.

Зазвичай для невеликих житлових або комерційних будівель з обмеженим бюджетом ми рекомендуємо вибирати пластикові каналізаційні насосні станції. Для великих житлових комплексів та промислових об’єктів можуть краще підійти бетонні.

Варто також звернути увагу на тип ґрунту та ґрунтових вод. Підібрати автоматичну каналізаційну станцію найкращим чином допоможуть спеціалісти — звертайтеся, щоб не помилитися із виробником і отримати найкраще пропозицію за ціною та якістю.

Як відбувається проєктування каналізаційної насосної станції, з яких етапів воно складається та як виглядає кінцева схема, читайте тут.

Виготовлення каналізаційних насосних станцій в Україні


ТОВ «ДУНАЙБУДІНВЕСТ» пропонує виготовлення, монтаж та подальше обслуговування каналізаційних насосних станцій в Україні. Ми доставляємо продукцію по всій Україні та надаємо гарантію на все обладнання від 2 до 10 років. Подивитися наші проєкти.

Вся продукція сертифікована якістю СЕС (сертифікатом відповідної продукції, протоколом випробування продукції, декларацією про відповідність якості продукції тощо).

Щоб дізнатися ціну — зателефонуйте нам за номерами, вказаними зверху сторінки, і ми відповімо на всі ваші запитання.