Проектування систем зливової (дощової) каналізації


Компанія «Дунайбудінвест» пропонує замовити проєктування систем зливової каналізації з гарантією виконання замовлення досвідченими спеціалістами провідної організації в Україні. Великий досвід успішно реалізованих проєктів з інжинірингу, нагляду авторського формату та діагностики технологічного обладнання та комунікацій — запорука позитивного результату при роботі з об'єктами будь-якої складності різного призначення.

Система відведення талих та дощових вод — це один із найважливіших компонентів технічно-господарських конструкцій у будівлях промислової, побутової та житлової сфери. Грамотне виконання та коректне проєктування зливової каналізації допоможе уникнути потенційних ризиків щодо деформації структури ґрунту та підтоплення прилеглих зон.



Каналізаційні магістралі зливового призначення – основні види


На підготовчій стадії слід обов'язково передбачити роздільне прокладання комунікацій дренажного та зливового призначення. Зроблене в безпосередній близькості розміщення завжди передбачає розміщення зливи вище за дренаж. За способом відведення стоків розрізняють три типи систем:


  1. Найбільш складні закриті з максимально точно розрахованим діаметром магістралей та скрупульозним розрахунком гідравлічних параметрів. Конструкція має спеціальні дощоприймачі з подальшим транспортуванням вологи, що накопичилася, з надходженням в колектори.

  2. Досить простою є відкрита технологія. Для неї характерна наявність лоткових конструкцій, розміщених у жолобах. Верхня частина лотків прикривається декорується гратчастими огорожами.

  3. Елементи двох перших видів застосовують у змішаних системах. Зазвичай такого способу вдаються за бажання добитися економії коштів у порівнянні з першим проєктом.


При облаштуванні котеджів, дач та приватних будинків змішаною або закритою магістраллю рекомендується використовувати труби діаметром 100-150 мм. Фахівці нашої компанії визначають оптимальний варіант за цим параметром, застосовуючи поправні коефіцієнти. При цьому беруться до уваги та характеристики ухилу магістралі для підтримки потрібної швидкості потоку.



Класифікація зливової каналізації за типом водовідведення


Підрозділ за цим параметром виконується таким чином:


  • облаштування системи способом точкового збору — з'єднаними до спільної мережі кількома локальними дощоприймачами. Зазвичай основні точки забору вологи знаходяться у проблемних зонах — нижніх ділянках прилеглої території та під виходами водостоків;

  • на великих за площею ділянках оптимальний варіант — лінійний збір. Подібний метод підійде для доріжок із твердою поверхнею та заасфальтованих майданчиків.


Наші клієнти зможуть скористатися кваліфікованими консультаціями щодо вибору найкращого проєкту з урахуванням специфіки конкретного об'єкта.


Виконання розрахунку проєкту зливової каналізації


Індивідуальний підхід до вирішення завдання щодо складання схеми зливової каналізації та вартості вашого проєкту не скасовує використання деяких обов'язкових факторів для будь-якого об'єкта та дотримання нормативів ДБН (СНіП):


  • нормативна кількість опадів, які випадають протягом року;

  • характеристики ґрунту на ділянці;

  • загальна площа території, де розташований об'єкт;

  • орієнтовна маса води;

  • потрібна для стоку площа.


Під час процесу проєктування зливової каналізації ми тісно співпрацюємо із регіональними метеослужбами. А більшість параметрів розраховуються за математичною формулою:

М = (А * 20) * S * k

У ній позначення відповідають таким показникам:

М - обсяг призначеної для відведення зливової води;

А - можлива маса випадання опадів протягом 20 хвилин;

S – площа водозбору;

k – спеціальний коефіцієнт розрахунку насичення вологою матеріалами виготовлення будови.

В останньому пункті враховуються властивості ґрунту, конструкцій з асфальту та бетону, характеристики покрівельних покриттів.


Особливості процесу проєктування зливової каналізації


Таку відповідальну роботу ми виконуємо максимально якісно силами кваліфікованих співробітників, які мають допуск до розрахунків та складання проєктної документації. Обов'язково беруться до уваги та використовуються необхідні для коректного вирішення задач відомості:


  • Бездоганна експлуатація зливи неможлива без застосування на етапі підготовки топографічної карти території.

  • Використання інформації про властивості ґрунту щодо аналізу геологічного дослідження місцевості.

  • Затверджений у відповідних інстанціях план забудови ділянки.

  • Технічні умови щодо дозволу під'єднання до водовідведення централізованого призначення.

  • Перелік визначених замовників способів накопичення та відведення рідини.


Тільки наявність всіх цих даних дозволить розробити техзавдання та розпочати підготовку до розроблення проєкту.


Складові проєкту


Підсумком усіх перерахованих заходів буде надання клієнту документа з такими розділами:


  • відомості загального порядку;

  • деталізована принципова схема для кожної окремо взятої каналізаційної магістралі;

  • вказані точки розміщення всіх компонентів зливки на плані вашої ділянки;

  • технічні параметри та специфікація устаткування, що використовується при монтажі;

  • розрахунки витрат, що входять до кошторису.


Ви отримуєте не просто сухий аналіз у проєкті, а своєрідну інструкцію щодо встановлення, в якій детально та доступно описані всі етапи майбутніх заходів.


Чому варто звернутися до «ДУНАЙБУДІНВЕСТУ»



Знання наших спеціалістів, доступна та обґрунтована ціна на роботи подібного плану, гарантія якісного виконання заявки будь-якої складності доставлять вам позитивні емоції від співпраці з пунктуальними та кваліфікованими спеціалістами.

Чекаємо на ваші дзвінки за номерами контактних телефонів або заявок на адресу електронної пошти! Менеджери «ДУНАЙБУДІНВЕСТ» нададуть відповіді на всі питання, що виникли в безкоштовній консультації щодо технічних моментів та нюансів співробітництва!